Newsletter

Zapisz się na newsletter Pałacu Krotoszyce
by otrzymywać najświeższe informacje i najlepsze oferty

Pałac

Pałac Krotoszyce to XVII-wieczna posiadłość - z zabudowaniami folwarcznymi i zabytkowym, sześciohektarowym parkiem. Obiekt jest malowniczo położony w dolinie Kaczawy. Atutem Pałacu Krotoszyce jest dogodne położenie - kilka kilometrów od Legnicy i autostrady A4, niedaleko drogi krajowej nr 3. W niecałą godzinę bezpiecznie i komfortowo dotrzecie Państwo do Wrocławia. Z Krotoszyc blisko jest też do stolic naszych sąsiadów - czeskiej Pragi i Berlina. Proponujemy też mało znane, ale ciche i urokliwe Pogórze i Góry Kaczawskie.

Pałac w Krotoszycach został zbudowany w roku 1600, prawdopodobnie przez Hansa Sebaldusa Heinricha, pełniąc pierwotnie funkcję zameczku obronnego z fosą. Po śmierci budowniczego kolejni właściciele remontowali i przerabiali budowlę, aż do roku 1686, gdy Florian Gottlob von Thielau nadał jej kształt neobarokowego pałacu. Świadczy o tym data zachowana w kartuszu herbowym nad wejściem. Mimo przebudowy w połowie XIX wieku i remontu w roku 1964, pałac nie stracił swego kształtu.

Do roku 1949 obiekt znajdował się pod administracją wojsk radzieckich. Po ich odejściu przeszedł w ręce Państwowego Gospodarstwa Rolnego, a po jego upadku przejęła go Agencja Nieruchomości Rolnych, szukając inwestora, który uchroniłby zabytek od popadnięcia w ruinę.

Obecny inwestor, Przedsiębiorstwo Transportowo-Budowlane Sp. z o. o. ze Złotoryi, przeprowadza gruntowny remont budynku Pałacu, starając się przywrócić mu dawny wygląd.

Pogoda w Krotoszycach

12oC

Galeria zdjęć

Mapa dojazdu

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij