Newsletter

Zapisz się na newsletter Pałacu Krotoszyce
by otrzymywać najświeższe informacje i najlepsze oferty

Atrakcje okolicy

Ciekawa i bogata historia regionu, ukształtowanie terenu oraz infrastruktura sprzyjająca rekreacji i wypoczynkowi z pewnością sprawią, iż pobyt Państwa u nas będzie należał do niezapomnianych.

Sama wieś Krotoszyce, gdzie znajduje się Pałac, położona jest w malowniczej dolinie rzeki Kaczawy, w krainie geograficznej zwanej Pogórzem Kaczawskim i Krainą Wygasłych Wulkanów, rozciągającą się od Jawora aż po Wleń. Tu, miliony lat temu, dymiły i wyrzucały swój popiół liczne kominy wulkaniczne. Pozostałościami po nich są dzisiejsza Wilcza Góra (zwana przez miejscowych ‘Wilczakiem’), stojąca samotnie Ostrzyca czy Grodziec, na którego szczycie znajduje się piastowska warownia o tej samej nazwie.

Przez Krotoszyce przebiega kilka, istotnych z punktu widzenia historycznego i rekreacyjnego, szlaków m.in.  liczący 112 kilometrów Szlak Polskiej Miedzi (na którego 13 kilometrze znajdują się Krotoszyce).

W pobliżu Krotoszyc biegnie 12 kilometrowa trasa spacerowa, tzw. Szlak bitwy pod Legnicą. Znaczna jej część przebiega przez Legnicę. Dalej znajdują się Bartoszów i Legnickie Pole. Godnymi zainteresowania na tym szlaku są kościół i klasztor  p.w. Św. Jadwigi Śląskiej oraz Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu.

Dla amatorów dwóch kółek stworzono przebiegający przez pobliską Złotoryję Złoty Szlak Rowerowy.
 

Pogoda w Krotoszycach

22oC

Galeria zdjęć

Mapa dojazdu

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

OK, zamknij